Türkiye Cumhuriyeti

Bratislava Büyükelçiliği

Büyükelçilik Duyurusu

Anayasa Değişikliği Halk Oylamasi , 15.02.2017

BÜYÜKELÇİLİĞİMİZCE VATANDAŞLARIMIZA SAYGIYLA DUYURULUR

 

 

Anayasa Değişikliği Halkoylamasının ülkemizde 16 Nisan 2017 tarihinde yapılmasının kararlaştırılması üzerine, yurt dışı temsilciliklerimizde oy verme işlemi 27 Mart Pazartesi gününden 9 Nisan Pazar gününe, gümrük kapılarında ise, 27 Mart Pazartesi gününden 16 Nisan Pazar gününe kadar yapılacaktır.  

Yüksek Seçim Kurulunun geçerli uygulamaları çerçevesinde, Slovakya’da yeterli sayıda vatandaşımız bulunmaması nedeniyle sandık açılmayacaktır.

 

Buna karşılık, 9 Nisan gününe kadar Slovakya dışına çıkacak vatandaşlarımız, yurt dışı seçmen kütüğüne kayıtlı olmak koşuluyla bilahare belirlenecek oy verme günlerinde diğer temsilciliklerde kurulan sandıklarda veya 16 Nisan’a kadar ise gümrük kapılarında oy kullanabileceklerdir.

 

Yurtdışındaki tüm temsilciliklerimizde oy verme saatleri 09:00-21:00 olarak düzenlenmiştir. 
Her Temsilciliğimizde hangi günlerde oy verilebileceği Yüksek Seçim Kurulu tarafından belirlenecek ve oy verme tarihleri ayrıca duyurulacaktır.

 

Öte yandan, bugüne kadar Büyükelçiliğimize Slovakya’da ikamet ettiğine ilişkin adres beyanı başvurusunda bulunmamış vatandaşlarımızın, yurtdışı seçmen kütüğüne kayıt olabilmek için bugün (15 Şubat) saat 15:00’e kadar

 
Büyükelçiliğimize adres beyanı başvurusunda bulunmaları gerekmektedir.

 


Önemle duyurulur