Türkiye Cumhuriyeti

Bratislava Büyükelçiliği

Büyükelçilik Duyurusu

“ Bronz Çağı'ndan Geç Antik Döneme, Zamanın Akışında Merkez Ve Çevresi" Konulu Uluslararası Konferans Ile "klasik Arkeologların Gözüyle Türkiye" Başlıklı Fotoğraf Sergisinin Açılışı 17 Ekim Günü Gerçekleştirilmiştir. , 20.10.2014

Trnava Üniversitesi Felsefe Fakültesi Klasik Arkeoloji Bölümü tarafından, Trnava Üniversitesi ile Türk üniversiteleri (Konya Selçuk, Uludağ, Bilkent, Gazi, Pamukkale, Hatay Mustafa Kemal ve Akdeniz Üniversiteleri) arasındaki işbirliğinin 10. yılı vesilesiyle Büyükelçiliğimiz himayesinde düzenlenen,  “Bronz Çağı'ndan Geç Antik Döneme, Zamanın Akışında Merkez ve Çevresi" konulu uluslararası konferans ile  "Klasik Arkeologların Gözüyle Türkiye" başlıklı fotoğraf sergisinin açılışı 17 Ekim günü gerçekleştirilmiştir.

Konferansa Konya Selçuk Üniversitesi Arkeoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Asuman Baldıran'ın yanısıra Slovakya, Avusturya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan, Polonya ve İtalya'dan akademisyenler ile çok sayıda öğrenci iştirak etmiştir.  Trnava Üniversitesi ile Türk üniversiteleri arasında arkeoloji alanında yapılan işbirliğine ilişkin poster ve fotoğraflardan oluşan serginin açılışı öncesinde Slovak halk dansları ve modern dans örnekleri sergilenmiştir.

Üniversiteler arası işbirliğinin 10. yıldönümüne ilişkin olarak, Büyükelçiliğimizin de desteğiyle bir kitapçık bastırılmıştır.


İlgili Dosyalar :

- Image001a.jpg

- photo.JPG

- IMG_3851.JPG

- photo02.JPG

- IMG_3862.JPG

- photo03.JPG

- photo04.JPG