Türkiye Cumhuriyeti

Bratislava Büyükelçiliği

Büyükelçilik Duyurusu

Büyükelçi Sayın Gülhan Ulutekin’in Bayram Mesajı , 24.10.2012

    Değerli Vatandaşlarımız,
   Kutsal değerlerimizin hatırlandığı ve toplumsal dayanışmamızın sergilendiği Kurban Bayramı ile ulusal birlik ve beraberliğimizin sembolünü oluşturan Cumhuriyetimizin 89. Kuruluş Yıldönümünü bu yıl artarda idrak etmekteyiz.
    Yurtdışında görev yapan ve yaşayan bizler için de, birlik ve beraberliğimizi ve dayanışma duygumuzu pekiştiren, ulusal başarı ve değerlerimizi gururla idrak etmemize vesile teşkil eden ve ülkemizin başarılarının devamına yönelik güven ve umutlarımızı güçlendiren bayramlarımızı büyük coşku içinde kutluyoruz.     
    Bayramlarımızın bize verdiği gurur ve coşku, aynı zamanda, ülkemizi ve değerlerini yurtdışında layıkıyla tanıtma ve temsil etme görevimizde bize güç, ilham ve özgüven kaynağı oluşturmaktadır.  Bu güç ve özgüvenle, yurtdışında yaşayan Türk vatandaşları olarak, ülkemizin her alanda güçlenmesine ileride de değerli katkılar yapacağımıza inancım sonsuzdur.
    Bu vesileyle, Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önderimiz Atatürk’ü ve bağımsızlık ve egemenliğimizin bekası uğruna canlarını feda eden tüm şehitlerimizi derin saygı ve rahmetle anıyoruz.
    Bu duygu ve düşüncelerle, Slovakya’daki vatandaşlarımızın Kurban Bayramını ve Cumhuriyet Bayramını içtenlikle kutluyor; başarı, esenlik ve mutluluk dileklerimle selam ve saygılarımı sunuyorum.